Radim Uzel: Sex podle harmonogramu

08.07.2008 14:03

Na využívání takzvaných plodných a neplodných dnů je založena metoda periodické sexuální abstinence, které někteří říkají „přirozená antikoncepce“. Tento název je poněkud zavádějící. Metoda není totiž přirozená, protože zakazuje sexuální styk v určitém období plodnosti. Ostatně to není ani antikoncepce, protože tímto názvem se označují všechny metody, které umožňují pohlavní styk, aniž by došlo k otěhotnění (koncepci). Tato metoda styk neumožňuje, ale zakazuje.

Zvýšené plodnosti v období ovulace se naopak dá zase využít k takzvané cílené nebo plánované souloži za účelem oplodnění. Velmi často přicházejí partneři vyžadující léčbu neplodnosti s žádostí o vypočítání nejvhodnějšího dne početí. Žena pracně řadu měsíců měří bazální teploty, oba partneři pečlivě sledují teplotní křivky. Výpočet k výpočtu, číslo k číslu a najednou přijde ten pravý den k oplodnění. Teď, nebo nikdy! K souloži se přistupuje s menstruačním kalendářem v ruce.

Bohužel k otěhotnění nedojde. Zabrzdí to totiž ta proradná psychika. Čím více je těhotenství očekáváno, tím méně se daří. Uvolnění vajíčka z vaječníku totiž nezáleží pouze na jemné hormonální souhře. Záleží také na duševní pohodě, láskyplné sexuální aktivitě a vstřícném ohleduplném konání. Pokud někdo souloží pod heslem „Teď, nebo nikdy!“, výsledkem bývá „nikdy“. Nejčastěji se otěhotnění daří tehdy, když se pohlavní styk realizuje nikoliv pro otěhotnění, ale pro radost. Jistě se to lépe řekne, než vykoná. Jistě jste však slyšeli o dlouhodobě léčené neplodnosti, která se téměř zázračně uzdraví po adopci dítěte. Odpadne strach, zmizí napětí a s adoptovaným dítětem se náhle začne souložit jenom pro radost.

Celý článek zde ...

—————

Zpět


Kontakt

Antonín Baudyš

Slovanská 16, 787 01 Šumperk


+420.608.223.223
Skype: baudys