Proč to nejde - co říká psychoterapie

20.05.2008 00:59

Ze zkušeností psychoterapeutů z našeho okruhu, stejně jako psychoterapeutických zkušeností mé manželky a mých vlastních, jsem vybral příčiny, které se u našich klientů objevovaly jako příčiny bránící otěhotnění. Po jejich pojmenování a uvědomění si jich se fyzické dispozici začaly lepšit, tak že k otěhotnění následně v mnoha případech došlo.

 

   

 

* Žena se nechce se stát matkou, protože by se tím její podvědomí muselo ztotožnit s její vlastní matkou.

* Podvědomě se obáváte, že ztratíte svobodu, že vás dítě sváže a připraví o mnoho výhod, které měl váš život před otěhotněním.

* Podvědomě víte, že váš partner není tím vhodným dárcem semene. Není tím, kdo se má stát otcem vašeho dítěte.

* Nejste vdané a vašemu podvědomí se nelíbí přivádět děti do právně a společensky nezajištěné situace.

* Nejste si podvědomě jisté, zda dítě skutečně chcete. Zda nebudete mít výčitky svědomí, že se mu dostatečně nevěnujete.

* Podvědomě víte, že bolest při porodu může být tak strašná, jako kdyby vás něco chtělo přes váš klín roztrhnout zevnitř.

* Podvědomě se za něco trestáte, připadáte si, že nejste miminka hodná. Trápí vás prožitý potrat, latentní či prožitá nevěra, sexuální zneužívání v dětství či dospělosti, připadáte si, že nejste dost dobrá, abyste si dítě zasloužila.

 

Pokud Vám témata uvedná výše připadají být nepřekonatelnými překážkami, vězte, že tomu tak není. Tato témata se dají řešit poměrně snadno, vyhledáte-li odborníka z řad klasických či alternativních terapií. Z alternativních technik má dobré výsledky s léčbou neplodnosti

* Rodinné konstelace (Family constellations), 

* regresní terapie (hlubinná abreaktivní psychoterapie)

* či Emotinal freedom therapy (EFT).

Je však doporučeníhodné se nejdříve ptát po referencích, sesbírat více doporučení.

—————

Zpět


Kontakt

Antonín Baudyš

Slovanská 16, 787 01 Šumperk


+420.608.223.223
Skype: baudys