Diskuse uživatelek IVF ze serveru rodina.cz

08.07.2008 15:25

K volbě ano či ne

 

Reakce autorka Mapík:

Diky za prispevek, doufam, ze to zase par lidem pomuze otevrit oci - navic IVF je poradne stresovy zazitek, obzvlast, kdyz ho podstupujete ponekolikate. Nikomu bych neprala dobrovolne ty nervy, kdy chodite obden na UTZ kontrolu dozravani vajicek, odber vajicek a cekani, zda a kolik se jich "uchyti" po oplodneni, ani dalsi cekani na dve carky na testu, resp. odber krve. Navic cely proces je pro zensky organismus i poradnou hormonalni smrsti - a z toho plynou i reakce (podrazdeni, plactivost,...) Chlapi s nama zkratka v te dobe svatou trpelivost. Mimochodem, davejte si pozor hlavne na nestatni reprocentra, protoze jeste pred odberem vajicek byste mela dostat neschopenku, ktera se - v pripade pozitivniho testu - mela automaticky menit na rizikove tehotenstvi. Vazne to nepodcenujte, tehotenstvi po IVF je hodne krehka zalezitost!!! Hodne stesti vsem, ktere to ceka nebo to aktualne podstupuji!!!

 

Reakce autorka Šťastná:

Mám dvě děti po IVF - zdravé a krásné. Jsem ráda, že mám jinou povahu a šla jsem do toho. V životě jsem neudělala lepší rozhodnutí. Nedívám se zpátky, žiju tím, co je, a tím, co bude. Holky, nenechte se odradit, život máte jenom jeden! Držím vám všem palce - ať vás to nezruinuje - a ať vám to vyjde...

 

 

K tématu platby

 

Reakce autorka Jolka

Já mám "nedávnou" zkušenost s IVF - 3 roky. Asi jsem měla štěstí, podstoupila jsem zákrok v CAR u Apolináře. Za léky jsem si příplácela cca 4 tis. Kč a toť vše, žádné další "doplatky" za nadstandatd se nekonaly. Možná je situace s platbami jiná v soukromých centrech, nebo se situace za tu dobu opravdu změnila.

 

Reakce autorka Blanka

Tak to mela kamaradka stesti, ja jsem na sve "hrazene" pokusy doplacela v souctu 130 tisic. To je hrozne ruzny, kazdy potrebuje neco jineho, ja jenom za leky doplacela v kazdem ze 3 pokusu 25 tis., dalsich 7 tis. za AH, mrazeni, rozmrazovani atd. atd.... a posledni polozku ti daji na sale, jestli si po tom vsem priplatis 500 za lepsi katetr, aby dr. lepe videl na zavadeni. Kdo by ne, zejo :-). A to jsem nepotrebovala zadny dalsi leky pro sebe, u nas je problem v manzelovi. Ale taky to stalo za to.

 

Reakce autorka Kris

Jíťo, tvé informace nejsou úplně přesné...
Za prvé - v médiích se mluví o plně hrazených 3 cyklech IVF (nejen IVF) a to pravda není.

Doplatek za léky je různý od minimálních částek do 1000 korun klidně i do 25 tisíc.

Ten vpich spermie do vajíčka se nazývá ICSI (něco jako intracytologická spermatická injekce) a NENÍ hrazená. Cenová relace je od 5 do 7 tisíc.

Prodloužená kultivace - se ve většině center platí a stojí cca 3 až 6 tisíc korun.

AH (asistovaný hatching) je metoda, kdy se naruší obal vajíčka před transferem, aby mohlo embryo snáz opustit prostor obalu (zona pellucida) a zahnízdit se.

PGD (preimplantační genetická diagnostika) - pojišťovna NEHRADÍ. Cena je cca 6-8 tisíc za jedno embryo.

Mražení (kryalizace) embryí NENÍ hrazeno pojišťovnou a cena se pohybuje v rozmezí 3 až 9 tisíc, někde hraje roli i počet embryí. Také některá centra vyžadují "skladné" na rok.

KET - transfer embryí po rozmražení NENÍ hrazen pojišťovnou. Cena se pohybuje od 4 do 8 tisíc korun.

Pojišťovna hradí méně čisté léky, které není možné si aplikovat sama doma (na čisté přispívá do určitého, většinou zdaleka nedostačujícího, množství). Dále hradí odběr vajíček, oplození v laboratoři (pokud není ICSI) a 2denní kultivaci, poté transfer embrya do dělohy. Někde si dokonce ženy musí hradit i anestezii.

 Celou diskusi najdete zde ...

—————

Zpět


Kontakt

Antonín Baudyš

Slovanská 16, 787 01 Šumperk


+420.608.223.223
Skype: baudys